Seli rabaVõtsin ette väikese reisi Seli rappa. Seli raba asub Järvamaal Paide vallas ning on osa Simisalu-Matsimäe loodusrajast.

Selle reisi eesmärk oli pigem rabaga tutvuda, mitte niivõrd pilte teha. Ma polnud seal varem käinud, mistõttu soovisin näha, milline on juurdepääs ning milline see raba üldse välja näeb. Teisisõnu, kas sinna on mõtet ka edaspidi pildistama minna.

Sõit sai alguse Tallinnast ning kohale minnes valisin veidi keerukama tee, ehk hakkasin rabale lähenema Paunküla veehoidla poolt. Sinna viis Paunküla veehoidla kõrvalt üsna kitsas 15 km pikkune tee. Tee oli päris normaalne, polnudki nii auklik.

Esimene objekt, mis teele jäi oli Kautla memoriaal.

Kautla memoriaal.
Kautla memoriaal.


Kautla memoriaal.

Edasi jätkus sõit Seli raba poole. 15 km läbimine mööda metsateed võttis päris kaua aega. Lõpuks jõudsin kohale. Võtsin fotovarustuse kaasa ja läksin rappa.

Ühtegi hingelist sellel päeval ma seal ei kohanud.

Laudtee alguses võttis vastu selline postkast.
Seli raba laudtee.
Mänd lauka ääres.


Seli raba vaatetorn.

Seejärel hakkas droon raba kohal lendama.

Seli järv Seli rabas.
Seli raba laukad ja laudtee.

Tegin veel pilte ja siis oli aeg edasi liikuda. Järgmiseks jäi tee peale Matsimäe Pühajärv.Vaade Matsimäe Pühajärvele.

Edasi hakkasin liikuma Tallinna poole. Nüüd juba oluliselt paremat teed pidi Tallinn-Tartu maantee poole. Selle tee ots jõudis välja just täpselt sinna, kus Tallinn-Tartu maantee neljarealiseks muutus.

Enne aga kui päris tagasi jõudsin, peatusin veel korra maantee ääres ja tegin seal veel ühe lennu drooniga.

Tallinn-Tartu maantee.
Tallinn-Tartu maantee.

Ilm polnud sellel päeval just suurem asi. Kogu aeg oli pilves, tuul oli ka kõva. Aga selle reisi eesmärk polnudki tegelikult piltide tegemine, vaid Seli rabaga tutvumine.

1 thoughts on “Seli raba

Comments are closed.